Анотація

Робота «Дослідження мікроелементного складу волосся мешканців села Велика Буда» створена за технологією WEB- квесту, являє собою довгостроковий дослідницький проект. Веб-квест розроблений вчителем хімії і розміщений на комп'ютерах локальної мережі в кабінеті інформатики. Це конструктивний підхід до навчання. Учні не тільки збирають і систематизують інформацію, що одержаний не від вчителя, а з Інтернету, вони спрямовують свою діяльність на поставлену перед ними задачу. Інтернет тут є засобом, який робить урок більш продуктивним , а робота учнів перетворюється у творчість.
   При роботі над проектом учні досліджують свою тему в міні-групах , виконують завдання Веб-квесту, здійснюючи віртуальну подорож по просторах мережі Інтернет. Зібрану в ході дослідження інформацію учні оформляють у вигляді мультимедійних презентацій, публікацій (буклет). Результати роботи заслуховуються , обговорюються і оцінюються усіма учасниками проекту на конференції.  Очікується, що робота над проектом допоможе учням краще опанувати теоретичними аспектами в галузі вивчення теми: «Мікро- і макроелементи» , а також реалізувати дослідницькі навички; розвивати креативність, проактивність, підприємливість, познайомить з новими формами використання ІКТ, можливостями для активного навчання.

Мета:
· Дослідження вмісту сполук Zn, Fe, Mn та Cu у волоссі людей, грунті й питній воді та встановлення кореляції між концентрацією мікроелементів у волоссі та кількістю цих мікроелементів у грунті та питній воді
· реалізувати дослідницькі навички; розвивати креативність, проактивність, підприємливість
· формувати творчі здібності, здатність до самоорганізації, самореалізації, конкурентоспроможності;
· розвивати креативні здібностей та мислення учнів засобами ТРКМ (технологій розвитку критичного мислення), технологій практичного та проектного навчання;
· розвиток навичок професійного самовизначення; успішної та позитивної «Я»-концепції.
Завдання:

  1. Розглянути деякі мікроелементи, які присутні у волоссі людини, їх вплив на організм та  ознаки надлишку та дефіциту елементів.
  2. Вивчити шляхи потрапляння даних елементів у грунти та воду та міграції  їх до організму людини.
  3. Зібрати зразки волосся людей, віком від 5 до 73 років
  4. Аналіз концентрації Cu, Fe, Zn та Mn у волоссі людей
  5. Визначення кількісного вмісту Cu, Fe, Zn, Mn у грунті та воді, відібраних на території мешкання людей, що приймали участь у визначені мікроелементного стану волосся.
  6. Вивчення рівня інформованості громадян про шляхи потрапляння важких металів в організм людини
  7. Презентувати шляхи усунення потрапляння важких металів у грунти та води нашої місцевості


Немає коментарів:

Дописати коментар